Nejdůležitější vodohospodářská stavba v Ostravě před zahájením

18.05.2018 Slezská Ostrava > články

Nová kanalizace ve Slezské

Vážení občané,

na území Slezské Ostravy se připravuje v současnosti nejdůležitější vodohospodářská stavba ve městě. Jedná se o „rozšíření kanalizačního sběrače B“. Nový sedmikilometrový kanál povede od LDN v Radvanicích přes Hranečník až k Slezskoostravskému hradu, respektive až k sídlišti Kamenec.

 

Celý článek

Změny v hromadné dopravě ve Slezské Ostravě

18.05.2018 Slezská Ostrava > články

Vážení občané,

ráda bych vás informovala o změnách v hromadné dopravě, které se dotýkají našeho obvodu. K těm nejdůležitějším patří zavedení nových linek, úpravy jízdních řádů a alespoň částečné řešení špatné situace s parkováním v blízkosti zoologické zahrady.

 

Celý článek

Mateřské školy 21. století

18.05.2018 Slezská Ostrava > články

Statutární město Ostrava, městský obvod Slezská Ostrava za podpory statutárního města Ostravy na konci roku 2017 vybavil všech 12 pracovišť mateřských škol informačními a komunikačními technologiemi. 

Celý článek

Slezská má 13 nových ukazatelů rychlosti

17.05.2018 Slezská Ostrava > články

Vážení občané,

v uplynulých týdnech jsme na území městského obvodu nechali instalovat 13 nových ukazatelů rychlosti, které mají pomoci k většímu bezpečí všech občanů.

 

Celý článek

Připravujeme regeneraci sídliště Kamenec

17.05.2018 Slezská Ostrava > články

Vážení občané, ráda bych vás informovala o změnách, které v příštích měsících čekají sídliště Kamenec. Jedná se převážně o opravy stávajících chodníků a úpravy, případně vznik nových hřišť. Chci vás ubezpečit, že plánovaná regenerace bude prováděna citlivě, především nedojde k žádnému úbytku zelených ploch. Jsem přesvědčena, že sídliště, postavené zhruba před padesáti lety, si zkulturnění a modernizaci zaslouží.

 

Celý článek

Poskytování dotací a darů z rozpočtu našeho obvodu

17.05.2018 Slezská Ostrava > články

Vážení občané,

na prosincovém zastupitelstvu jsme hlasovali o rozpočtu městského obvoduna rok 2018. Opoziční partneři vytkli vedení městského obvodu nízké finančníprostředky ve výši 1 mil. Kč na položce pro dotace spolkům, klubům a zájmovým sdružením, i přesto, že rozpočet vychází z předchozího roku a výše této položky byla stejná i v předchozích letech 2015, 2016 a 2017. Reálné poskytování dotací a darů je uvedeno v přiložené tabulce.

 

Celý článek
Ostravak.info Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Odběr článků e-mailem