Příležitost pro farmáře!

16.02.2018 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Hledáme prodejce  pro prodej na Jiráskově náměstí v rámci pořádání celoročních trhů. Pro zájemce máme k dispozici  čtyři prodejní dřevěné stánky o půdorysné velikosti 2 x 3 metry  vybavené příslušnou elektroinstalací.  

 

Celý článek

Na úterý zveme na Masarykovo náměstí Masopust

08.02.2018 Moravská Ostrava a Přívoz > články

V úterý 13. února vypukne na Masarykově náměstí masopustní veselí s jarmarkem, hudebními vystoupeními, nejrůznějšími taškařicemi, tradičními maskami i průvodem provázeným hudebníky.

 

Celý článek

Radní schválili zadání zpracování sochy Věry Špinarové

26.01.2018 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Po úspěšném umístění sochy Leoše Janáčka na Jiráskově náměstí vznikne ještě letos další socha, tentokrát Věry Špinarové. 

Celý článek

Po šesti letech soudního sporu nám byl vrácen pozemek na rohu ulic Poděbradova a Kolejní

12.01.2018 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Před skoro deseti lety prodal městský obvod pozemek na rohu ulic Poděbradova a Kolejní vedle mateřské školy, za účelem výstavby polyfunkčního domu. Investor, který pozemek získal, nedodržel podmínky kupní smlouvy a výstavbu ve stanovené lhůtě nezahájil.

 

Celý článek

K oživení centra provádíme postupně další kroky

09.01.2018 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Nová restaurace v prostoru bývalé Astorie bude otevřena v červenci. Na dům v proluce Kostelní-Biskupská dnes byla vyhlášena architektonická soutěž. Pro výstavbu Rezidence Janáčkova již bylo vydáno stavební povolení.

 

Celý článek

V sobotu odhalíme sochu - lavičku Leoše Janáčka

21.12.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz připravil pro občany Ostravy a její návštěvníky speciální vánoční dárek. V sobotu 23. prosince v 18 hodin odhalíme na Jiráskově náměstí, společně s autorem díla, bronzovou sochu – lavičku Leoše Janáčka. 

Celý článek

Zastupitelé schválili rozpočet na rok 2018

18.12.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

 

Zastupitelé městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz včera schválili rozpočet obvodu pro rok 2018. Hospodařit budeme s částkou v celkovém objemu cca  484,4 mil. Kč, tj. o 79,4 mil. Kč více než v letošním roce. Kapitálové výdaje jsou plánovány ve výši 91,4 milionů Kč.  

 

Celý článek

V neděli slavnostně rozsvítíme vánoční strom

28.11.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

V neděli 3. prosince se naplno rozzáří na Masarykově náměstí vánoční strom. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu s videomappingem je naplánováno na 17 hodin, program bude zahájen již 16 hodin. Po slavnostním rozsvícení stromu vystoupí Bára Basiková.

 

Celý článek

Seniorem roku 2017 se stala Lenka Kocierzová

14.11.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Ve čtvrtek 9. listopadu se uskutečnilo slavnostní vyhlášení XI. ročníku ankety Senior roku 2017. Stala se jím  Lenka Kocierzová, 67letá malířka, grafička, ilustrátorka, designérka a fotografka. 

Celý článek

Během následujících dnů nazdobíme vánoční strom i ulice

10.11.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

V neděli 3. prosince se naplno rozzáří na Masarykově náměstí vánoční strom. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu s videomappingem je naplánováno na 17 hodin, program bude zahájen již 16 hodin. Po slavnostním rozsvícení stromu vystoupí Bára Basiková.

 

Celý článek

V listopadu začnou ozdravné pobyty dětí mateřských škol

07.11.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Na ozdravné pobyty prostřednictvím projektu „Ozdravné pobyty předškolních dětí městského obvodu MOaP IV.“ vyrazí do lázní Luhačovice děti ze všech našich mateřských škol v celkově šesti 14 denních turnusech, a to od 23. 11. 2017 až do 4. 3. 2018.

 

Celý článek

Odstartovala kampaň "Už to nevidíme černě"

06.11.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Dopravní podnik Ostrava zahajuje novou kampaň „Už to nevidíme černě“, ve které se chce více zaměřit na problematiku černých pasažérů, nedodržování přepravních podmínek a změnu systému vymáhání pokut.

Celý článek

Pořádáme Svatomartinské hody v centru Ostravy

03.11.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Svatý Martin na bílém koni přijede ve světlech lampionů na Masarykovo náměstí v sobotu 11. listopadu před pátou hodinou odpolední. Pro návštěvníky budou připraveny rozmanité husí speciality, mladé víno i originální svatomartinské pivo.

 

Celý článek

Posilujeme strojový park našich technických služeb

03.11.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Zakoupen bude halový mycí stroj, který bude využíván k čištění Pasáže Vesmír a přilehlé Nádražní ulice. Pořízeny budou i další dvě velkokapacitní  sekačky s přední kosou na údržbu travnatých ploch. 

 

Celý článek

Dnes byla podepsána nájemní smlouva na pronájem nebytového prostoru po bývalé restauraci Astoria

24.10.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Rada obvodu schválila vítězný návrh uchazeče o provozovnu dřívější restaurace „Astoria“, a to společnost Lorne style s.r.o. Jedná se o společnost Lukáše Chlebovského Kőniga. Ten na dnešní tiskové konferenci prezentoval svůj záměr na rekonstrukci tohoto prostoru na restauraci italského typu s prodejem potravin návštěvníkům restaurace.

 

Celý článek

Dětský parlament

19.10.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Zástupci Parlamentu dětí a mládeže Ostravy v pondělí 16. října diskutovali s radním pro dopravu Lukášem Semerákem a ředitelem DPO Danielem Morysem  na téma doprava v Ostravě.  

Celý článek

Pustili jsme se do podzimního úklidu

19.10.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Na komunikace a chodníky obvodu nyní pravidelně vyjíždějí čtyři samosběrné vozy, dva nákladní vozy s kontejnerovými nosiči pro svoz odpadu a podle počasí i dva kropicí a mycí vozy.  

Celý článek

Jednáme o odkupu ubytovny na Sadové

17.10.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

O prázdninách byla na obvod doručena petice obyvatel z okolí soukromé ubytovny Sadová 12 s požadavkem na její zrušení. Radní obvodu hned v září schválili návrh žádosti o vydání opatření obecné povahy, kterým jsou identifikována místa se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů.  

Celý článek

Dobrovolnické dny

10.10.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Zaměstnanci úřadu a Pivovaru Ostravar spojili v pátek 6. října síly a zapojili se do úklidu, údržby mobiliáře a výsadby stromů v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. 

Celý článek

Boxerská akademie přivítala vzácné hosty

10.10.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

V rámci Mistrovství České republiky v boxu mužů a žen, které v uplynulých dnech přivítala Ostrava, připravil pořádající oddíl Boxing Ostrava pro jeho účastníky a hosty pestrý doprovodný program. Největší zájem sklidila návštěva první boxerská akademie v Česku, kterou v letošním roce otevřel Boxing Ostrava ve spolupráci s městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz a ZŠ Nádražní.

 

Celý článek

Křest charitativního kalendáře

10.10.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Ve čtvrtek 5. října se uskutečnil  v mléčném baru NAPRTOTI, který sídlí v prostorech městského obvodu MOaP, křest charitativního kalendáře Sladké mámení.  

Celý článek

Jsme přívětiví k seniorům

02.10.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz zvítězil v kampani organizované Krajskou radou seniorů Moravskoslezského kraje a získal titul Město seniorům nejpřívětivější v kategorii města nad 30 tisíc obyvatel. Cenu převzala v neděli 1. října v obci Hlavnice u Opavy, u  příležitosti Mezinárodního Dne seniorů, vedoucí sociálního odboru Dagmar Bradová a předala ji v pondělí starostce Petře Bernfeldové.

 

Celý článek

A opět přijede i svatý Václav…

25.09.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Náměstí Svatopluka Čecha v Přívoze se znovu po roce, ve čtvrtek 28. září, stane od 10 hodin dějištěm Svatováclavského jarmarku, jenž je připomínkou svatováclavských tradic a zejména Dne české státnosti.  

Celý článek

Radní obvodu dnes učinili krok proti zneužívání státem vyplácené dávky na bydlení

22.09.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Radní obvodu dnes schválili návrh žádosti o vydání opatření obecné povahy, kterým budou identifikována místa se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. 

Celý článek

Tělocvična pro první Boxerskou akademii v ČR je připravena

19.09.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Ve středu 20. září bude zahájen provoz nově vybudované boxerské tělocvičny v ZŠ Nádražní.

 

Celý článek

V nejbližších dnech začne rekonstrukce prostoru před Komerční bankou

14.09.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Již v rámci rekonstrukce ulice Nádražní iniciovalo vedení našeho obvodu zajištění opravy veřejného prostoru u Komerční banky, který navazuje na Nádražní ulici a je jedním z významných vstupů do centra města.

Celý článek

Budeme čistit a kropit chodníky a silnice

20.06.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz bude prostřednictvím technických služeb a ve spolupráci s Ostravskými komunikacemi čistit ulice a kropit chodníky.

 

Celý článek

Slavnosti řeky Ostravice

19.06.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

V sobotu 24. června už potřetí ožijí oba břehy řeky Ostravice rozmarnými slavnostmi. Připraveny jsou soutěže ve sjezdu netradičních plavidel, půjčovny loděk, říční přívozy, hry a soutěže pro děti i dospělé, koncerty, divadla  a k tomu spousta dobrého jídla a pití.

 

Celý článek

Písek v centru

12.06.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

V pátek 16. června otevřeme na Masarykově náměstí opět po roce relaxačně-sportovní areál Písek v centru. Zůstane zde až do začátku září.

 

 

 

Celý článek

Kompenzace pro obchodníky na ulici Českobratrské

02.06.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Rada městského obvodu na svém jednání 1. června rozhodla o poskytnutí slevy z nájemného nebytových prostor podnikatelským subjektům, které sídlí v našich nebytových prostorech na ulici Českobratrské.

 

Celý článek

Přijďte si zahrát minigolf

31.05.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

V Sadu Milady Horákové bude  1. června zahájen provoz minigolfu. Otevřen bude denně od 10 do 21 hodin. V areálu s 19 minigolfovými drahami dospělý návštěvník za hodinu hry zaplatí 30 korun, děti do 12 let a senioři nad 64 let 10 korun.

 

Celý článek

Den dětí plný zábavy připomene i historii Ostravy

30.05.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Ve čtvrtek 1. června pořádáme od 10 do 18 hodin na Masarykově náměstí Den dětí. Pro děti bude připraven například hrad s věžemi a hradbami, středověké tábornické ležení, projížďky na koních nebo historický kolotoč. „Vzhledem k tomu, že si letos Ostrava letos připomíná 750. výročí od první písemné zmínky, bude oslava na centrálním náměstí ukázkou historického vývoje Ostravy a stěžejních momentů její minulosti. 

Celý článek

Další krok vedení obvodu k oživení centra

30.05.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

„Pro oživení centra je nezbytný návrat rezidentů. Když vedení městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz v minulém volebním období nechalo zpracovat model a představilo vizi zástavby proluk v centru města, nezůstalo jen u planých slov“, uvádí starostka Petra Bernfeldová.

 

Celý článek

Nesouhlasíme s tím, aby byla strava hrazena těm, kteří neumí hospodařit

16.05.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Krajský úřad Moravskoslezského kraje oslovil školská zařízení s nabídkou zařazení se do projektu dotovaného stravování. Jako zřizovatel základních škol a mateřských školek jsme v rámci rady museli dát stanovisko k účasti na projektu. Díky postoji hnutí Ostravak nebyl souhlas vydán. Zastáváme názor, že se jedná o další nesystémové řešení v sociální oblasti, které přímo vybízí ke zneužívání státních finančních prostředků. 

 

Celý článek

Centrální obvod nazdobíme dvaceti tisíci letničkami a extenzivními trvalkovými záhony

11.04.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz zahájil v roce 2014 výsadbu extenzivních záhonů. 

Celý článek

Při úklidu jsme spojili síly s „popeláři"

05.04.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Na podzim loňského roku jsme po téměř 20 letech zahájili zónové čištění ulic. Úklid se osvědčil, a proto na něj v letošním roce navazujeme. Zónové čištění bude probíhat od dubna do konce října každou středu, technické služby na tuto činnost vyčlenily dva samosběrné stroje, tlakový čistící vůz, plošinu na ořez větví i kropící vůz - prachostřik. 

Celý článek

Ode dneška u naší radnice funguje hlasový majáček pro nevidomé a slabozraké

Moravská Ostrava a Přívoz > články

V budově radnice Moravské Ostravy a Přívozu je od pátku 31. března nové zařízení, které zjednoduší zdravotně znevýhodněným občanům orientaci u budovy. 

Celý článek

Příští týden zahájíme rekonstrukci náměstí Dr. E. Beneše

30.03.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

V pondělí 3. dubna bude zahájena rekonstrukce náměstí Dr. E. Beneše. Náměstí bude mít po rekonstrukci povrch z deskové žulové dlažby ve třech odstínech.

Celý článek

Velikonoce na Masarykově náměstí

22.03.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Ve dnech 10. až 14. dubna se na Masarykově náměstí uskuteční  velikonoční jarmark. Připravena jsou vystoupení folklorních souborů, dětský kolotoč i opravdová velikonoční farma plná zvířat. Návštěvníci si budou moci koupit dobroty a výrobky související s Velikonocemi, ale také se seznámit s nejrůznějšími lidovými řemesly.

Celý článek

Při jarním úklidu využijeme zcela nový zametací stroj

22.03.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz již v polovině března zahájil jarní úklid. „Oficiální termín pro jarní čištění je vždy od prvního dubna do posledního května. Tentokrát jsme mohli díky dobrým klimatickým podmínkám začít s úklidem po zimě dřív,“ informuje místostarosta Dalibor Mouka.

Celý článek

Centrum města bude mít lavičku s bronzovým Janáčkem a liškou Bystrouškou

24.02.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Na Jiráskově náměstí bude ve druhé polovině letošního roku umístěna lavička s bronzovou sochou Leoše Janáčka s liškou v náručí. Autorem díla bude David Moješčík, který patří mezi naši absolutní sochařskou špičku a je svými kořeny a životem pevně svázán s naším regionem.

Celý článek

V úterý 28. února pořádáme na Masarykově náměstí Masopust

17.02.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

V úterý 28. února vypukne na Masarykově náměstí masopustní veselí s jarmarkem, hudebními vystoupeními, nejrůznějšími taškařicemi, tradičními maskami i průvodem provázeným hudebníky. Akci pořádá Ostravské muzeum a městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz. Masopust bude mít tentokrát podobu barokních radovánek.

Celý článek

Hledáme letadlo

13.02.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Jednou z investičních akcí, kterou pro letošní rok připravujeme, je rekonstrukce parku Čs. letců.  V rámci stavby dojde k rekonstrukci stávajících chodníků, která bude nově ze zámkové dlažby, k výměně mobiliáře, úpravě parkovacích míst podél okrajů parku a k sadovým úpravám.  Náklady na rekonstrukci budou činit zhruba 5,9 mil. Kč a předpokládáme, že by stavba mohla začít v květnu.

 

 

 

Celý článek

Webový portál čistota a pořádek máme nyní v novém designu

06.01.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Mezi priority našeho obvodu patří zajištění čistoty a pořádku. V mnoha lokalitách se daří pořádek udržovat, ale i v našem obvodu jsou místa, kde i přes vynaložené úsilí a finanční prostředky není stav dobrý.

Celý článek

Během následujících dnů nazdobíme vánoční strom. Do ulic doplníme novou výzdobu.

15.11.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

V neděli 27. listopadu se naplno rozzáří na Masarykově náměstí vánoční strom, čímž budou oficiálně zahájeny letošní vánoční trhy. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu je naplánováno na 17 hodin. Strom na Masarykově náměstí je letos poprvé umělý, je 10 metrů vysoký, 4,5 metrů široký a skládá se z více než 27 tisíc větví. Jeho zdobení se uskuteční 15. – 22. listopadu. "Strom na Masarykově náměstí bude mít výzdobu složenou z ozdob z předchozích let, která bude doplněná novými prvky. Na špici bude hvězda se znakem města Ostravy a nové budou i baňky. Celý strom bude nazdoben do stříbrné a smetanové barvy,“ uvedla starostka Petra Bernfeldová.

Celý článek

Vánoční strom již stojí na svém místě

09.11.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Deset metrů vysoký umělohmotný strom, který má v průměru 4,5 metru a skládá se z více než 27 tisíc větví, byl již instalován na Masarykovo náměstí.

Celý článek

Pořádáme Svatomartinské hody v centru Ostravy

07.11.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Nenechejte si ujít pravé svatomartinské hody s husičkou i lahodným mladým vínem a vypravte se v pátek 11. listopadu na Masarykovo náměstí, které se rozvoní husími specialitami. Hody budou zahájeny v 15 hodin a v 17 hodin se podvečerním centrem Ostravy rozblikají světýlka lampionového průvodu, který povede svatý Martin na bílém koni za vydatné asistence kejklířů a klaunů. Barvité odpoledne, jež si mohou návštěvníci zpestřit ochutnávkou svatomartinského menu v různých podnicích v srdci města, vyvrcholí v 18 hodin koncertem legendy moravského folklóru Jožky Černého s cimbálovkou.

Celý článek

Chceme čistější ulice a tak uklízíme

Moravská Ostrava a Přívoz > články

Nad pestrobarevnou záplavou spadaného listí se v podzimních měsících rozplývají zejména děti a romantičtí snílkové. Ale i těm by zřejmě vyrazila dech informace, že z provozoven ručního čištění a veřejné zeleně bylo v roce 2015 odvezeno 340,5 tuny listí sesbíraného v ulicích a parcích centra Ostravy. A protože kromě listí je v ulicích v současné době samozřejmě i spousta prachu, rozhodlo se vedení centrálního obvodu ke generálnímu úklidu ulic, parkovišť a kanálových výpustí. Ten zajistí Technické služby městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz v podobě zónového čištění v druhém listopadovém týdnu.

Celý článek

Zahajujeme výdej parkovacích karet pro centrum a Fifejdy II. na rok 2017

Moravská Ostrava a Přívoz > články

V pondělí 17. října 2016 bude zahájeno vydávání parkovacích karet. Parkovací karty typu R (pro fyzické osoby s trvalým pobytem ve vymezené oblasti nebo vlastníky nemovitostí v této oblasti) a typu A (pro fyzické osoby podnikající nebo právnické osoby se sídlem nebo provozovnou ve vymezené oblasti) pro rok 2017 se vyřizují v přízemí budovy radnice (Nám. Dr. E. Beneše 555/6), a to vždy v pondělí a ve středu od 8 do 11.30 hod. a od 12.30 do 17 hod. a ve čtvrtek od 8 do 11.30 hod. a od 12.30 do 14 hod.  Ve vyvolávacím systému je nutné zadat oddělení místního hospodářství a zvolit parkovací karty. Doporučujeme přijít vyřídit si kartu co nejdříve, aby se předešlo čekání ve frontách, které bývají na přelomu roku.

Celý článek

Ve středu 28. září pořádáme tradiční Svatováclavský jarmark

23.09.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Svézt se na historickém kolotoči, nechat se vyfotit v historických kostýmech, navštívit tureckou střelnici, navíc jedinou v republice, využít služeb lazebníka nebo vstoupit do věštírny či mučírny, to vše můžete, pokud ve středu 28. září zavítáte mezi desátou a osmnáctou hodinou na náměstí Svatopluka Čecha v Přívoze. Právě tady se totiž uskuteční tradiční Svatováclavský jarmark, který je připomenutím svatého Václava, ochránce a patrona české země a symbolu české státnosti. „Těší mě, že rok od roku roste počet lidí, které náš jarmark oslovuje. Zklamáni nebudou ani tentokrát, program je připraven tak, aby oslovil návštěvníky všech generací,” zve na oslavu Dne české státnosti starostka Petra Bernfeldová.

Celý článek

Návrat z(a)traceného koně

22.09.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

V pátek 23. září ve 12 hodin bude dopravena do prostoru před Hlavní nádraží socha „Koně“, která dříve zdobila střed kruhového objezdu u radnice. V pátek se zde můžete setkat také s autory této plastiky. „Jsem rád, že tvůrci a vlastníci sochy, i po všech tahanicích a následném odstranění koně z kruháče před radnicí, na nás nezanevřeli a společně s nimi jsme pro sochu, která vyvolává tolik emocí, našli jiný odpovídající prostor,“ uvedl místostarosta Dalibor Mouka.

Celý článek

Rekonstrukce ulice Hornopolní

10.08.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

V pátek 12. srpna bude zahájena rekonstrukce ulice Hornopolní. Jejím cílem je mimo jiné vybudování téměř 90 nových parkovacích míst podél této ulice. Jedná se o investiční akci města, kterou inicioval městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz.

Celý článek

Od 1. července rozšiřujeme služby Senior expressu

28.06.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Služba Senior express, kterou městský obvod zavedl od ledna letošního roku, se setkala s pozitivním ohlasem obyvatel a také se stále rostoucím zájmem klientů. Ti projevili zájem o další rozšíření provozu, a to nejlépe o úterý, a také o posunutí provozní doby od 6.30 do 16 hodin. 

Celý článek

Budeme čistit a kropit chodníky a silnice

23.06.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz bude prostřednictvím technických služeb a ve spolupráci s Ostravskými komunikacemi čistit ulice a kropit chodníky. „Ke konci tohoto týdne jsou předpovídány vysoké teploty, proto jsme se rozhodli reagovat a zajistit kropení chodníků a silnic.

Celý článek

Rozmarné slavnosti řeky Ostravice

22.06.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Spoustu legrace, zábavy, překvapení i pravé letní pohody slibuje druhý ročník Rozmarných slavností řeky Ostravice, který se uskuteční v sobotu 25. června od 14 do 22 hodin na obou březích v centru města. „Vzhledem k nadšeným reakcím na premiérový ročník této nápady hýřící akce doufám, že si nikdo nenechá tento pohodový happening ujít. Těšit se můžete na soutěž netradičních plavidel, na takzvanou mokrou lávku, kulinářskou uličku s nabídkou domácí kuchyně od zabíjačky po veganské hody a taky koncerty, výtvarné workshopy a pouliční vystoupení hudebníků, ” zve starostka Petra Bernfeldová. Pro návštěvníky budou nachystána lehátka, slunečníky, výtvarné dílny, horolezecké workshopy, dopravní hřiště pro děti, skákací hrady, vyjížďky na koních, přívozy přes řeku, výstavy i souteže a hry.

Program Rozmarných slavností řeky Ostravice vyvrcholí ve 22 hodin světelnou show na mostě Miloše Sýkory. Za finanční podporu patří poděkování statutárnímu městu Ostrava a městskému obvodu Slezská Ostrava.

Celý článek

Rozmarné slavnosti řeky Ostravice

20.06.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Spoustu legrace, zábavy, překvapení i pravé letní pohody slibuje druhý ročník Rozmarných slavností řeky Ostravice, který se uskuteční v sobotu 25. června od 14 do 22 hodin na obou březích v centru města. „Vzhledem k nadšeným reakcím na premiérový ročník této nápady hýřící akce doufám, že si nikdo nenechá tento pohodový happening ujít. Nabídka aktivit je přepestrá, na své si přijdou milovníci radovánek na vodě, rodiny s dětmi, ale i mladí lidé bez dětí, senioři, cyklisté opomíjeni nebudou ani příznivci dobrého jídla a pití,” zve starostka Petra Bernfeldová. A věří, že příjemná atmosféra okolí řeky i kaváren, restaurací a barů, jichž na nábřeží utěšeně přibývá, inspiruje v následujících dnech k romantickým procházkám a příjemně strávenému času nejednoho účastníka sobotní akce.

Celý článek

Zítra zahajujeme akci Písek v centru

16.06.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Na Masarykovo náměstí jsme již přivezli 210 tun písku, během dneška dokončíme přípravy beachvolejbalového hřiště i dětského pískoviště a vybudujeme relaxační zónu s lehátky, houpacími sítěmi, sedacími vaky a v pátek v 10 hodin bude akce zahájena.

Od 10 hodin bude zahájen provoz letní kavárny CO KAFE, dětského koutku s pískovištěm, prodej ostravských stánkařů, o hudební doprovod se postará DJ TOBI. V době od 10 do 14,30 můžete shlédnout beachvolejbalovou exhibici, mezi 11 a 16 hod. bude připravena dětská sportovní scéna s Decathlonem a kreativní dílnička. V 15 hodin se uskuteční slavnostní zahájení a po něm bude následovat exhibiční miniturnaj sportovců HC Vítkovice Steel vs. FC Baník Ostrava. Od 19 do 21 hodin se uskuteční divadelní představení a poté afterparty.

V šapitó bude možné zakoupit skvělou kávu, domácí limonády, Fritz-kolu, osvěžující míchané drinky nebo kakao.

Celý článek

Masarykovo náměstí bude celé léto žít sportem a kulturou

13.06.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Od června do srpna letošního roku se mohou všichni Ostravané i návštěvníci města těšit na městskou písečnou „pláž“, která vyroste přímo na centrálním Masarykově náměstí. Během dvanácti týdnů čeká návštěvníky stálá písečná scéna, která bude nabízet širokou škálu sportovních, kulturních i relaxačních aktivit. Připraveny budou beachvolejbalové zápasy, zastíněný dětský koutek s pískovištěm, knihovnička a mnohé další. Chybět zde nebude kavárna pod šapitó nabízející také letní kávové speciality. Samozřejmostí bude relax zóna s houpacími sítěmi, sedacími vaky a lehátky se slunečníky. Akci pořádá městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz prostřednictvím Centra kultury a vzdělávání, za podpory města Ostravy a Olympijského parku.

Celý článek

Den dětí ve znamení Karla IV.

23.05.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Projeďme kouzelným kočárem branou starých časů a přivítejme s královskými bubeníky vítěze šermířských soubojů. Vydejme se do minulosti, abychom blíže poznali panovníka, který se nesmazatelně zapsal do dějin českého státu založením univerzity v Praze, iniciováním zrodu Města pražského, stavbou Karlova mostu, stavbou Karlštejna a rozšířením území. Užijme si v centru Ostravy oslavy Dne dětí společně s císařem Svaté říše římské a vedle mnoha jiných titulů rovněž českým králem Karlem IV. a oslavme společně 700. výročí jeho narození. Kdy? Ve středu 1. června od 10 do 19 hodin. Kde? Na Masarykově náměstí.

Celý článek

Ostravská Veteran Rallye, poprvé i s koncerty a jarmarkem

20.05.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Všichni fanoušci historických vozidel se mohou těšit na poslední květnovou sobotu. V centru Ostravy odstartuje velkolepá Veteran Rallye, letos poprvé i s májovým jarmarkem a kulturním programem.

Celý článek

MĚSTSKÝ OBVOD MORAVSKÁ OSTRAVA A PŘÍVOZ PROBLEMATICKÝ DŮM NA SOKOLSKÉ TŘÍDĚ DO PÉČE NECHCE

18.04.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

V rámci desátého zasedání projednali 14. dubna 2016 zastupitelé městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz necelých třicet bodů programu. Bez dlouhých průtahů přijali rozhodnutí o domu s problematickými nájemníky na Sokolské třídě a schválili podání žádosti o spolufinancování rekonstrukce chodníků na ulici Hornopolní.

Celý článek

Rozjíždíme akci „Senior na palubě Parníku“

12.04.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

V úterý 12. dubna v 19 hodin zahajujeme nový projekt určený pro seniory s názvem „Senior na palubě Parníku“. Tento den zazpívá hostům Milan Drobný, jehož hity Ragtime piano Joe, Pláču, pláču sůl a mnohé další zná většina pamětníků.

Celý článek

Velikonoční jarmark letos pořádáme na Masarykově náměstí

21.03.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Ve dnech 23. až 25. března se v době od 11 do 19 hodin pořádáme každoroční Velikonoční jarmark v centru Ostravy!  „Zveme k nám do centra každého, kdo si chce užít pravou atmosféru lidových Velikonoc a  oživit jejich zvyky a tradice. Pestrý program, jenž rozproudí Škaredou  středu, Zelený čtvrtek a Velký pátek, je tentokrát připraven na Masarykově náměstí, které dává větší prostor k rozmístění všech atrakcí i nejrůznějších prodejních stánků se specialitami i řemeslnými výrobky,” upozorňuje starostka Petra Bernfeldová na změnu týkající se pořádání tradiční akce, jíž doposud patřilo Jiráskovo náměstí.

Celý článek

V neděli odinstalujeme sochu Koně z rondelu u Nové radnice

26.02.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

V neděli 28. února bude v ranních hodinách z rondelu u Nové radnice odinstalována socha Koně. 

Celý článek

OBVOD POŽÁDÁ MĚSTO O SVĚŘENÍ POZEMKŮ A POSKYTNE DOTACE NA KULTURU, SPORT A SOCIÁLNÍ PROJEKTY

19.02.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Necelých třicet bodů programu projednali zastupitelé Moravské Ostravy a Přívoz na svém devátém zasedání. Sešli se 18. února v 9 hodin dopoledne, gong ohlašující závěr zastupitelstva zazněl o hodinu později. Jako vždy se hlasováním vyjadřovali k plnění usnesení předcházejících zastupitelstev, prodejům pozemků i podání žádostí o poskytnutí dotací z evropských rozpočtů. Tentokrát peníze také rozdělovali - do kultury, sportu i oblasti sociální práce.

Celý článek

V úterý pořádáme na Masarykově náměstí Masopust

05.02.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

V úterý 9. února vypukne na Masarykově náměstí masopustní veselí s jarmarkem, hudebními vystoupeními, nejrůznějšími taškařicemi, tradičními maskami i průvodem provázeným hudebníky. Akci pořádá Ostravské muzeum a městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz.

Celý článek

Dostavby centra pohledem studentů architektury

11.01.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Od poloviny ledna do polo­viny února se bude ve výstavním sálu naší radnice konat výstava semestrálních prací 26 studentů fakul­ty architektury ČVUT v Praze.

Celý článek

Podařilo se nám prosadit úpravy při vydávání parkovacích karet

06.01.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Novela zákona o pozemních komunikacích způsobila problémy při vydávání parkovacích karet.

Celý článek

Hazard z obvodu postupně mizí

29.12.2015 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Již v roce 2011 centrální obvod prosadil ve vyhlášce města celoplošnou regulaci hazardu na našem území. V té době bylo na našem území povoleno 375 výherních hracích přístrojů a 1360 videoloterijních terminálů.

Celý článek

V lednu zahájíme provoz Senior vozu

22.12.2015 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Od 4. ledna bude 70letým a starším osobám a držitelům průkazů ZTP a ZTP/P a jejich doprovodu k dispozici Senior vůz.

Celý článek

ROZPOČET MORAVSKÉ OSTRAVY A PŘÍVOZU PRO ROK 2016 POČÍTÁ S PŘÍJMY 340 MILIONŮ KORUN. OBVOD HODLÁ POKRAČOVAT V REGENERACI SÍDLIŠŤ FIFEJDY A ŠALAMOUNA, VYBUDUJE I NOVÝ DĚTSKÝ RÁJ

18.12.2015 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Ve čtvrtek 18. prosince se zastupitelé městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz sešli k projednání necelé třicítky předložených bodů programu. Před zahájením jednání jim byl představen nový vedoucí oddělení informačních technologií Petr Vašíček. Osmé zasedání ve volebním období 2014-2018 skončilo po třech hodinách.

Celý článek

Rozsvícení vánočního stromu

27.11.2015 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Pozvánka na rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí.

Celý článek

Výstava betlémů

27.11.2015 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Pozvánka na výstavu betlémů.

Celý článek

Ostravské Vánoce

27.11.2015 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Ostravské Vánoce:

program na Masarykově a Jiráskově náměstí.

Celý článek

Centrální ostravský obvod koupí budovu, kam nastěhoval svůj úřad

26.11.2015 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Centrální městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz se chystá odkoupit budovu na náměstí Dr. E. Beneše, kam se úřad městského obvodu přestěhoval loni poté, kdy opustil prostory pronajaté od magistrátu. Nákup budovy za 55 milionů korun bude hradit s pomocí úvěru, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Jana Pondělíčková.

Celý článek

RADNICE MORAVSKÉ OSTRAVY A PŘÍVOZU KOUPÍ BUDOVU, V NÍŽ SÍDLÍ. NEVZHLEDNÝ SKELET NA 28. ŘÍJNA MÁ BÝT HOTOV DO KONCE ROKU 2017. PARKOVÁNÍ NA FIFEJDÁCH NENÍ PODLE OBYVATEL IDEÁLNÍ

26.10.2015 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Ve čtvrtek 22. října se v budově Nové radnice sešli zastupitelé Moravské Ostravy a Přívozu. K projednání jim byla předložena dvacítka bodů. Sedmé zasedání skončilo po třech hodinách.

Celý článek

V LOKALITĚ ULICE SLÁDKOVA AUTOŠKOLA NEBUDE, OBVOD SPOLUFINANCUJE OZDRAVNÉ POBYTY PŘEDŠKOLNÍCH DĚTÍ A ZÁSADY PRO POSKYTOVÁNÍ ÚČELOVÝCH DOTACÍ SE MĚNÍ

11.09.2015 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Zastupitelům Moravské Ostravy a Přívozu, kteří se sešli 8. září 2015 na šestém zasedání, trvalo projednání předloženého programu dvě hodiny. Z třicítky bodů se horlivě debatovalo například o prodeji a žádostech o svěření pozemků nebo nových zásadách pro poskytování účelových dotací.

Celý článek

Dopis starostky MOaP Ing. Petry Bernfeldové novému předsedovi Svazu měst a obcí

11.08.2015 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Vážený pane předsedo,
ráda bych se vyjádřila se svými postřehy k problematice doplatku na bydlení a celé nevhodně nastavené sociální politice státu.

Celý článek

OBVOD MORAVSKÁ OSTRAVA A PŘÍVOZ KOUPÍ BUDOVU RADNICE A POŽÁDÁ TAKÉ O DOTACI NA REKONSTRUKCI PĚŠÍ ZÓNY

17.06.2015 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Páté jednání zastupitelů Moravské Ostravy a Přívozu, které se uskutečnilo 8. června v budově Nové radnice na Prokešově náměstí, přineslo zásadní posun ve věci koupi radnice obvodu. Schválilo také závěrečný účet a postoupení pohledávek, které obci vznikly do konce roku 2010.

Celý článek

BEZPEČNOST V OBVODĚ JE STABILIZOVANÁ, PRODEJ POZEMKŮ V LOKALITĚ ULICE SLÁDKOVA SE OPĚT ODKLÁDÁ, SAD MILADY HORÁKOVÉ BY MĚL PROJÍT PROMĚNOU

27.04.2015 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Čtyřhodinové zasedání mají za sebou zastupitelé městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. K projednání dvou desítek materiálů se sešli 23. dubna v zasedacím sále Nové radnice na Prokešově náměstí.

Celý článek

NECELÁ TŘICÍTKA BODŮ, DVĚ HODINY JEDNÁNÍ, DEBATA O PRODEJI POZEMKŮ SOUKROMÉ FIRMĚ A TAKÉ ŽÁDOST O VEDENÍ JEDNÁNÍ V ČESKÉM JAZYCE – O TOM BYLO ÚNOROVÉ JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA MORAVSKÉ OSTRAVY A PŘÍVOZ

04.03.2015 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Ve čtvrtek 26. února se zastupitelé Moravské Ostravy a Přívozu sešli v sále Nové radnice na Prokešově náměstí. Na programu byly, mimo jiné, prodeje pozemků, změny zřizovacích listin škol nebo poskytnutí účelových dotací pro sport, kulturu a volnočasové aktivity.

Celý článek

ZASTUPITELÉ MORAVSKÉ OSTRAVY A PŘÍVOZ SCHVÁLILI ROZPOČET PRO ROK 2015, PROJEDNALI PRODEJE POZEMKŮ I SITUACI VE VSTUPNÍ HALE RADNICE

18.12.2014 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Na druhém jednání zastupitelé městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, kteří byli zvoleni pro období let 2014-2018, projednali 18. prosince v budově Nové radnice na Prokešově náměstí kolem čtyřiceti bodů programu. V zásadě plodné diskuze se v závěru stočily k pracovním podmínkám zaměstnanců úřadu.

Celý článek

NOVOU STAROSTKOU OBVODU MORAVSKÁ OSTRAVA A PŘÍVOZ JE PETRA BERNFELDOVÁ

10.11.2014 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Zastupitelé centrálního městského obvodu zvolení pro období 2014-2018 se poprvé sešli 10. listopadu. Na programu zasedání bylo složení slavnostního slibu, volba starosty, místostarostů a zřízení finančního a kontrolního výboru. Z celkového počtu 35 členů zastupitelstva městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz bylo přítomno 34. Omluvila se Alena Pataky (Hnutí ANO).

Celý článek

V SÁZCE JE POVĚST OSTRAVY, OSTRAVANŮ A NAŠE BEZPEČNOST

Moravská Ostrava a Přívoz > články

Proč je Stodolní ulice nebezpečná? Proč její úpadek nikdo nevidí? Proč teprve smutná událost otevřela některým oči?

Celý článek

PŘIJĎTE SI ZAHRÁT MINIGOLF. PRVNÍ PRÁZDNINOVÝ TÝDEN JE VSTUP ZDARMA

25.06.2014 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Začátkem prázdnin zahájíme provoz zrekonstruovaného areálu minigolfu v parku Milady Horákové. Od 1. do 6. července bude vstup na hodinu zdarma! Slavnostní zahájení provozu minigolfového hřiště se uskuteční v úterý 1. července v 10 hod. 

Celý článek

DALŠÍ UBYTOVNY NECHCEME

25.06.2014 Moravská Ostrava a Přívoz > články

V posledním období se rozmáhá zájem vlastníků objektů o změnu užívání bytů či jiných prostor na ubytovny. Aktuálně se jedná o zájem vybudovat ubytovnu v objektu na ul. Chopinova, nedávno jsme řešili záměr zřízení ubytovny na ul. Na Hradbách. Radní městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz k těmto záměrům vydávají nesouhlasná stanoviska. 

Celý článek

OBVOD V LOŇSKÉM ROCE HOSPODAŘIL SE ZISKEM, POZEMKY PRO AUTOCVIČIŠTĚ NEHODLÁ PRODAT, SNÍŽIL CENY DRAŽENÝCH BYTŮ A NA NÁDRAŽNÍ ULICI BUDE MOŽNÁ PARK

Moravská Ostrava a Přívoz > články

Třiatřicet bodů měli na programu zastupitelé Moravské Ostravy a Přívozu. K jejich projednání se sešli 19. června v Nové radnici. Předposlední zasedání v tomto volebním období bylo až na pár výjimek věcné. Aby ho členové zastupitelstva urychlili, vzdali se i pauzy na oběd.

Celý článek

ÚŘAD MORAVSKÉ OSTRAVY A PŘÍVOZU SE NEJSPÍŠ PŘESTĚHUJE DO BUDOVY BÝVALÉ SPOŘITELNY V CENTRU MĚSTA

Moravská Ostrava a Přívoz > články

Jediný bod měli na programu zastupitelé městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, kteří se mimořádně sešli 26. května. Během dvou a půl hodinové rozpravy padaly věcné argumenty i nekorektní osočování a předvolební výkřiky. Dvacáté zasedání zastupitelů totiž jednalo o výsledku výběrového řízení na pronájem budovy radnice a budoucím stěhování úřadu z Nové radnice na Prokešově náměstí.

Celý článek

ZVUKOVÉ ZÁZNAMY JEDNÁNÍ ZASTUPITELŮ BUDOU ZVEŘEJŇOVÁNY NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH OBVODU, POVINNÉ ČIPOVÁNÍ PSŮ ZŮSTÁVÁ V PLATNOSTI, NĚKTERÉ BYTY PŮJDOU DO DRAŽBY

Moravská Ostrava a Přívoz > články

Zastupitelé městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz se 24. dubna sešli v sále Nové radnice k projednání pětatřiceti bodů programu. Podařilo se jim to v takřka rekordním čase – přesně po devadesáti minutách mohlo být 19. zasedání zastupitelstva ukončeno. 

Celý článek

ÚNOROVÉ ZASEDÁNÍ ZASTUPITELŮ MORAVSKÉ OSTRAVY A PŘÍVOZU SE NESLO V DUCHU KONFRONTACÍ A DLOUHÝCH ŘEČÍ. ODVOLÁNÍ MÍSTOSTAROSTY NEPROŠLO

Moravská Ostrava a Přívoz > články

Krátce po zahájení 18. zastupitelstva centrálního ostravského obvodu 27. února 2014 se rozvinula debata o formě a stylu záznamu z jednání zastupitelů. Ani schválení dodatku zásad pro čerpání prostředků ze sociálního fondu se neobešlo bez slovních potyček. Po krátké přestávce se zastupitelé seznámili s aktuální situací v ostravském waldorfském školství a emotivně okomentovali bod programu, který dostali přímo na stůl – Informace o podání žádosti o dotaci pro projekt Modernizace výuky na základních školách městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Celý článek

Postřehy z lednového zasedání rady městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz

Moravská Ostrava a Přívoz > články

Dne 16. ledna 2014 se konala 67. řádná schůze rady městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Na zasedání se dostavilo všech sedm radních, kteří projednávali celkem 36 materiálů. Z tohoto počtu byly čtyři materiály z jednání staženy a u jednoho z předložených bodů nebylo přijato usnesení. Radní mimo jiné diskutovali o následujících bodech:

-  Projednáno bylo zabezpečení zadávacího řízení veřejných zakázek na realizaci investičních akcí, jejichž realizace je plánována na jaro tohoto roku. Konkrétně se jedná o opravu chodníku na ul. Na Desátém, rekonstrukci ulice Kratochvílova, výměnu oken mimo pater domu na ul. Chelčického 8, regeneraci sídliště Šalamouna – 4B etapa a rekonstrukci parkoviště v lokalitě ulice Maroldova.

-  Rada města udělila souhlas s kácením pěti borovic v areálu mateřských škol Na Jízdárně a Šafaříkova. Důvodem je špatný zdravotní stav stromů, které mohou ohrozit bezpečí dětí a způsobit škody na majetku. V rámci vydání souhlasu je požadována náhradní výsadba vhodných dřevin.

-  Na základě žádosti o stanovisko majetkového odboru Statutárního města Ostravy byl vydán souhlas s darováním pozemku v katastrálním území Přívoz do vlastnictví státního podniku Povodí Odry. Na projednávané parcele byla již dříve vybudována protipovodňová hráz a usnesení radních povede k narovnání majetkových vztahů mezi vlastníkem stavby a pozemku.

-  V přímé návaznosti na schválení pokračování akce „Vánoční kluziště“ doporučila rada zastupitelstvu městského obvodu poskytnout na lednový provoz kluziště peněžní dar ve výši 500 000,- Kč.

Celý článek

Mimořádná zasedání rady městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz na přelomu roku 2013/2014

Moravská Ostrava a Přívoz > články

Ve dnech 23. prosince 2013 a 9. ledna 2014 byly svolány mimořádné rady městského obvodu. Při této příležitosti bylo ujednáno následující:

- Pro velký zájem bylo rozhodnuto prodloužit provoz „Vánočního kluziště“ na Masarykově náměstí až do konce ledna roku 2014. Měsíční provoz s omezeným využitím pracovníků společnosti Sareza byl vyčíslen na 800 000,- Kč. Financování této sportovní atrakce je z větší části zajištěno městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz (500 000,- Kč), zbývající částka bude uhrazena z rozpočtu Statutárního města Ostrava. Více informací o lednovém provozu kluziště naleznete na portále www.vanocnikluziste.cz.

- Ve snaze oživit centrum města se rada města shodla na přijetí návrhu umístění dřevěných stánků na Jiráskově náměstí. Stánky budou pronajímány za účelem celoročního provozování trhů. Cílem je vedle zlepšení dostupnosti kvalitních sezónních produktů také zvýšení návštěvnosti centra města.

- Bylo rozhodnuto o vyhlášení výběrového řízení na ředitele (ředitelku) mateřské školy Dvořákova. Zájemci o tuto pozici mohou své životopisy spolu s vyplněnou přihláškou posílat do 31. 1. 2014. Více informací naleznete na www.moap.cz.

 

Celý článek

Informace z posledního řádného jednání rady městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz v roce 2013

Moravská Ostrava a Přívoz > články

Ve čtvrtek 19. prosince proběhlo za plné účasti radních poslední řádné jednání rady městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz v roce 2013. Přinášíme Vám některá z projednávaných témat:

- Bylo vyhlášeno výběrové řízení na pronájem obecních bytů, které jsou nově v nabídce obvodu. Jedná se celkem o sedm bytů lokalizovaných v centru Ostravy a na Fifejdách. Pro zájemce budou bližší informace v nejbližších dnech vystaveny na webovém portále www.nemovitostimoap.cz.

- Schváleni byli další tři domovníci, kteří budou mít na starost domy na ul. Jílová, Macharova a Palackého. Práce domovníků si obvod velmi cení, proto jsou průběžně přijímáni noví. Případní zájemci se mohou stále hlásit na majetkovém odboru.

- Přestože od 1. ledna 2014 skončí výuka na základní škole Kounicova, rozhodla rada nadále ponechat ve školním bytě školníka, který bude hlídat objekt, starat se o kotelnu a zajišťovat tělocvičnu, jejíž pronájem bude dále pokračovat. Protože v objektu již nebude probíhat výuka, bude možno tělocvičnu využívat během celého dne. Máte-li zájem o využití/pronájem tělocvičny, hlaste se na majetkovém odboru.

Bylo schváleno podání žádosti o dotaci předfinancování a spolufinancování projektu Ozdravné pobyty předškolních dětí Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Zájem o realizaci zatím projevila mateřská škola Poděbradova. Není bez zajímavosti, že pobytu se vedle dětí samotných účastní také jejich rodiče. V rámci projektu stráví několik dubnových dní v chráněné krajinné oblasti Jeseníky.

V pátek 20. prosince předá obvodu krajský úřad školskou budovu Na Mlýnici. Cílem obvodu je alokace základní a mateřské školy Waldorfská, která je nyní na ul. gen. Píky. V první fázi, která je plánována na březen 2014, bude přestěhována základní škola. V září se pak na novou adresu přesune také mateřská škola. Rada na svém jednání rozhodla o přenechání nemovitosti ZŠ Waldorfská.

- Součástí jednání byla také prezentace zástupců Statutárního města Ostrava, kteří radním obvodu představili projektovou dokumentaci k plánované výstavbě autobusového terminálu Jirská a komunikace Skladištní. Na projektu se pracuje již od roku 2006, původní záměr však nebral ohled na umístění terminálu v obytné zóně. Proto rada obvodu vyvolala jednání a následně našla se zástupci města kompromis. Terminál má řešit odstavnou plochu pro autobusy, které nyní parkují na ulicích Suchardova a Valchařská. I tento prostor se nachází v obytné zóně, jejíž obyvatelé si na sníženou kvalitu bydlení spojenou s odstavenými autobusy často stěžují. V rámci nového projektu požadovali zástupci obvodu více izolační zeleně a zvážení potřebnosti chodníku. Dále bylo požadováno zřízení dostatečného zázemí pro řidiče autobusů tak, aby nebyli nuceni přestávky trávit v nastartovaném autobuse, čímž zvyšují hluk a přispívají ke znečišťování ovzduší v oblasti.

Následující řádná schůze rady městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz je plánována na 16. ledna 2014.

Celý článek

Hlavní body z prosincového jednání rady městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz

Moravská Ostrava a Přívoz > články

V úterý 3. 12. 2013 proběhla již 65. schůze rady městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Dostavilo se všech 7 zástupců obvodu a na programu měli k projednání více než 60 bodů. Největší část se týkala různých rozhodnutí ohledně nakládání s nemovitým majetkem obvodu (pronajímání, rušení nájmu, prodeje pozemku). Nejpodstatnější témata byla tato:

- rada potvrdila ukončení vyjednávání se společností Trimex Office Centrum a.s. z konce listopadu. Na následné tiskové konferenci bylo sděleno, že o budoucím sídle radnice rozhodne výběrové řízení.

- rada souhlasila s podáním žádosti o dotaci z Regionálního operačního programu soudržnosti Moravskoslezsko 2007 - 2013 pro projekt "Modernizace výuky na základních školách městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz". Jedná se o rekonstrukci a vybavení učeben na 8 základních školách v obvodu. Celkové náklady na modernizaci jsou odhadovány na 17 mil. Kč.

- vzhledem ke snižování počtu nájemců obecních bytů v oblasti Přívoz byl radou odsouhlasen návrh na plošné snížení nájmu v oblasti ulice Jílová. Tento krok by měl udržet stávající obyvatele bytů a přilákat nové potencionální nájemce.

- rada potvrdila svůj záměr vybudovat bezpečnou pasáž Vesmír. Za tímto účelem hledá nájemce nebytových prostor, který bude akceptovat zavírací hodinu pasáže (22:00)

Celý článek

Naposledy před prázdninami se zastupitelé městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz sešli 27. června v budově Nové radnice.

Moravská Ostrava a Přívoz > články

Před prázdninami schválili zastupitelé centrálního městského obvodu Zásady pro postoupení pohledávek, stanovisko k návrhu provozování loterií na území obvodu a byli informováni o bezpečnostní situaci v Moravské Ostravě a Přívoze. Necelou třicítku předložených bodů projednali během několika hodin.

Celý článek

Na konci února 2013 se obvod zabývá prodlouženou Místeckou a bytovou politikou

08.03.2013 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Dvanácté zasedání současného zastupitelstva městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz se v budově Nové radnice konalo 28. února. Projednání necelé padesátky bodů programu se opět neobešlo bez debat a četných výměn názorů. Chvílemi až dramatickou diskuzi vyvolala tradičně problematika volných bytů svěřených obvodu statutárním městem a informace kolem připravovaného sloučení dvou základních škol.

Celý článek

Rozpočet, bydlení a školství – to byla hlavní témata prosincového zasedání zastupitelů Moravské Ostravy a Přívozu

17.12.2012 Moravská Ostrava a Přívoz > články


V tomto roce poslední zasedání zastupitelů městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz se konalo 7. prosince v Nové radnici. Provázely ho, jako i jindy, plamenné debaty členů opozice stejně jako poukazování na úspěchy minulého vedení města a údajná pochybení současných radních. Z galerie sledovali práci 11. zastupitelstva žáci ostravské ZŠ Zelená.

Celý článek

Vedení radnice Moravské Ostravy a Přívozu schvalovalo prodeje pozemků na území Ostravy i ve Starých Hamrech

18.09.2012 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Výjimečně krátké bylo 9. zasedání zastupitelů městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, které se uskutečnilo 13. září v Nové radnici. Úvodní potíže s přihlašovacími kartami byly brzy vyřešeny a jednatřicet zastupitelů projednalo předložené materiály během šedesáti minut.

 

Celý článek

Vyjádření k událostem v ulici Přednádraží v Ostravě-Přívoze

05.08.2012 Moravská Ostrava a Přívoz > články


Tímto vyjádřením jsem se rozhodl reagovat na některé neúplné, nepřesné a nepravdivé informace, které se v posledních dnech vyskytly v souvislosti s událostmi v ulici Přednádraží.
K jeho napsání mě pak přiměla potřeba pravdivě informovat veřejnost za hnutí Ostravak, které má v zastupitelstvu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz (MOaP) nejvíce zastupitelů a je určujícím subjektem ve vedení tohoto obvodu. Z důvodu probíhajících letních prázdnin a zejména dovolených jsem obsah tohoto vyjádření telefonicky konzultoval s místostarosty zvolenými za hnutí Ostravak.

Celý článek

Co s volnými byty – to bylo hlavní téma zastupitelstva Moravské Ostravy a Přívozu

05.06.2012 Moravská Ostrava a Přívoz > články

V pořadí sedmé zasedání zastupitelstva městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz se uskutečnilo 31. května 2012 v Nové radnici. Na programu jednání byl například závěrečný účet obvodu za rok 2011, navýšení daně z nemovitostí, žádosti o prodeje pozemků i návrh na pojmenování ulic na Karolině.

Celý článek

Městský obvod podal podnět k zahájení správního řízení ve věci zajištění nápravy při plnnění povinnosti vlastníka při správě památkově chráněných objektů

23.04.2012 Moravská Ostrava a Přívoz > články

Rada městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz na svém jednání dne 20.4.2012 přijala usnesení, ve kterém rozhodla o podání podnětu k zahájení správního řízení ve věci zajištění nápravy při plnění povinnosti vlastníka při správě památkově chráněných objektů (kauza kolem budov bývalého módního domu Ostravica).

Celý článek

Ostrčilka zařizuje nové prostory

Moravská Ostrava a Přívoz > články

Na konci listopadu 2011 ukončila po vypršení nájemní smlouvy své působení soukromá 1st International School of Ostrava na půdě státní Základní školy a mateřské školy Ostrava, Ostrčilova 1. Základní škola tak může v následujících letech využívat dalších 6 tříd a kabinety pro učitele. Doposud se musely některé hodiny, především cizího jazyka a programy asistovaného čtení, odehrávat v nevyhovujících prostorách sborovny, větších kabinetů nebo na chodbách.

Celý článek

Děti dělají radost seniorům

Moravská Ostrava a Přívoz > články

Jednou ze stěžejních myšlenek volebního programu Ostravaka pro MOaP v oblasti školství bylo propojení generací nejmenších, školou povinných dětí se seniory. Našim hlavním cílem je podpora aktivního dění v obvodě, k čemuž nemalou měrou přispívá i vzájemné poznávání lidí, kteří zde žijí.

Celý článek

Zákaz provozování výherních hracích přístrojů a interaktivních videoloterijních terminálů na území MOb MOaP

Moravská Ostrava a Přívoz > články

Zastupitelstvo statutárního města Ostrava na svém zasedání odsouhlasilo změnu obecně závazné vyhlášky, kterou se reguluje provozování výherních hracích přístrojů na území statutárního města Ostravy. Zastupitelé tak schválili podnět, který v měsíci září podalo vedení městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz na zákaz provozování výherních hracích přístrojů a interaktivních videoloterijních terminálů na území celého svého obvodu.

Celý článek

Zůstanou v centru Ostravy lékaři?

Moravská Ostrava a Přívoz > články

Takto znělo téma televizní reportáže v pořadu Události v regionech vysílané dne 12. 10. 2011. Jelikož odvysílaná reportáž neobsahovala veškeré a PODSTATNÉ informace, které jsem reportérce poskytla, chtěla bych v následujících řádcích upřesnit záměr vedení Městského obvodu MOaP k této problematice.

Celý článek

Etický kodex zaměstnanců městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz

Moravská Ostrava a Přívoz > články

Na základě našeho podnětu vydala Rada městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz s účinností od 10. října t. r. Etický kodex zaměstnanců městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Kodex upravuje standardy chování zaměstnanců,  které je veřejnost oprávněna očekávat při jednání s  naším úřadem od jeho zaměstnanců. Naší snahou je zajistit všem co největší spokojenost a prohlubovat tak důvěru veřejnosti v náš městský obvod.

Celý článek

Trestní oznámení ve věci ropných lagun

Moravská Ostrava a Přívoz > články

 Zástupci hnutí Ostravak iniciovali svolání dnešní mimořádné schůze rady městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, na jejímž programu byl jediný bod: návrh na podání trestního oznámení na neznámého pachatele v souvislosti s únikem škodlivých látek do ovzduší při provádění sanačních prací souvisejících s likvidací ropných lagun.

Celý článek

Zakročili jsme proti radikálnímu zásahu do zeleně v rámci stavby „Cyklostezky – komunikace v bermě a úsek lávka na Kamenec“

Moravská Ostrava a Přívoz > články

Počátkem letošního roku nám byla předložena k odsouhlasení projektová dokumentace ke stavbě „Cyklostezka – komunikace v bermě a úsek lávka na Kamenec“, která předpokládala radikální zásah do stávající zeleně, především vzrostlých stromů. Tato stavba je součástí dlouhodobě plánované výstavby cyklostezky v úseku od pěší lávky na Kamenec v Komenského sadech po Hradní lávku Slezskoostravského hradu. Předpokládaný termín ukončení stavby je rok 2013.

Celý článek

Udělali jsme další krok k omezení hazardu na území městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz

Moravská Ostrava a Přívoz > články

V našem volebním programu jsme se zavázali vymýtit hazard z města. První krok, který jsme okamžitě po nástupu na radnici MOb MOaP podnikli, bylo zakotvení klauzule o zákazu provozování výherních hracích automatů a videoloterijních terminálů do všech nájemních smluv na pronajímání nebytových prostor svěřených MOb MOaP.

Celý článek

Zástupci hnutí Ostravak zavedli jako první v Ostravě elektronické aukce v investicích v městském obvodu MOaP

Moravská Ostrava a Přívoz > články

Využívání Městského nákupního portálu a systému elektronických aukcí při soutěžení v souvislosti se zpracováním projektových dokumentací a stavebních prací je dalším krokem naších zástupců za politické hnutí Ostravak ve vedení radnice MOaP, který vede k úsporám a větší transparentnosti.

Celý článek

Zastavili jsme nepochopitelné plýtvání

Moravská Ostrava a Přívoz > články

Při zalévání městské zeleně, kropení chodníků a silnic ušetříme proti loňskému roku polovinu nákladů za vodu.

Celý článek
Ostravak.info Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Odběr článků e-mailem