Webové stránky k 750. výročí Ostravy

07.02.2017 MÉDIA

K letošnímu významnému výročí první písemné zmínky o Ostravě připravilo město na adrese http://ostrava750.cz/ speciální webové stránky, na nichž návštěvníci najdou informace o oslavách, pozvánky na akce, stručnou historii města i vzpomínky pamětníků. V rubrice Galerie je půvabný kreslený „filmeček“, který nejen zaujme, ale také příjemně pobaví.

Obsah stránek je rozdělený do několika sekcí. Sekce Aktuality nabízí zprávy týkající se výstav a dalších akcí k 750. výročí, bude také informovat o zahájení soutěže pro veřejnost. Konkrétní informace o tom, kdy, kde a jaké akce se budou v rámci oslav 750. výročí konat, je možné zjistit v harmonogramu akcí, který bude pravidelně aktualizován.

V rubrice Vzpomínáme ožívají příběhy pamětníků z doby předválečné, z období II. světové války, poválečných let i novější historie a jsou zajímavým počtením pro všechny, kteří se zajímají, jak se v Ostravě kdysi žilo, co se kde nacházelo a jaké změny se tu udály.

Rubrika Fakta nahlíží fotografiemi se základními informacemi do dávné i novější historie města. Galerie přiblíží obrazovou formou zajímavosti spojené se 750. výročím. Otevřít si tu můžete i už zmíněný kreslený „filmeček“ o historii města s kresbami ztvárněnými dětskou rukou a kouzelným komentářem.

Webové stránky k 750. výročí jsou propojeny se sociálními sítěmi – s Facebookem a Twitterem.

Ostravak.info Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Odběr článků e-mailem