V ostravském Domově Korýtko začal působit nový ředitel

03.10.2017 MÉDIA

zdroj:zpráva ČTK

Ostravský Domov Korýtko pečující o seniory ode dneška vede Jan Seidler. Dříve řídil podobný Domov Vítkov, který je příspěvkovou organizací kraje. 

Městští radní v únoru z vedení Korýtka odvolali Marka Kyjovského, podle nich selhal jako manažer. Město mu vytýkalo především pochybení v personální oblasti, které vyústilo v eskalaci napětí mezi zaměstnanci i jejich odchody. Seidler dnes novinářům řekl, že jeho hlavním cílem bude právě stabilizace personálních vztahů.

    "Cílem je zahájit personální stabilizaci, protože ten personál je důležitý pro to, aby byla poskytována kvalitní sociální služba," řekl Seidler.

    Domov Korýtko navíc čeká rekonstrukce, která už se měla uskutečnit letos, nakonec se ale ukázalo, že ji nebude možné dělat za provozu domova, jak se původně předpokládalo. Město se proto rozhodlo, že využije vzniklé situace, dá dopracovat zastaralý projekt a renovaci zahájí až v příštím roce. Náměstek primátora Michal Mariánek (Ostravak) předpokládá, že modernizace by mohla začít počátkem příštího roku. Při výběru nového ředitele byla ve prospěch Seidlera právě i skutečnost, že Domov Vítkov prošel za jeho působení rozsáhlou rekonstrukcí.

    "Druhým cílem je příprava objektu na plánovanou celkovou rekonstrukci," řekl Seidler. Dal by přednost tomu, aby se před zahájením prací z objektu přestěhovali do náhradních prostor najednou všichni klienti. "Je to samozřejmě náročné, protože najít vhodné prostory pro 260 klientů je hodně náročné, a tady doufám ve spolupráci s vedením města. Pokud se ty prostory opustí, tak to urychlí i vlastní proces rekonstrukce," řekl ředitel.

    V ostravském Domově Korýtko je 257 míst, z toho 225 je určeno domovu pro seniory. Zbývajících 32 míst slouží jako domov se zvláštním režimem, který pečuje například o klienty se stařeckou demencí. Při chystané modernizaci by se měla zvýšit kapacita zařízení a většina míst vznikne právě v domově se zvláštním režimem.

 
Ostravak.info Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Odběr článků e-mailem