Štěpánek musí pryč, jinak odejdeme, hrozí hnutí Ostravak

30.03.2017 MÉDIA

zdroj: MF Dnes - Moravskoslezský ● 30. 3. 2017

Ostravská koalice stojí před rozhodnutím, jak se postaví ke kauze Štěpánek. Náměstek ostravského primátora Martin Štěpánek, který v lednu opilý řídil služební vůz a dopustil se tak trestného činu, chce zůstat ve své funkci. Koaliční kolegové však požadují jeho odchod. Natvrdo vyložilo své karty na stůl jako první hnutí Ostravak a pro radního za ODS už v podstatě není kam ustoupit, pokud kvůli svému postu nechce rozložit koalici. „Jednání náměstka primátora pro oblast sportu, školství a vzdělávání, tedy řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu, považujeme za neslučitelné s výkonem jeho funkce,“ napsali členové hnutí Ostravak ve společném prohlášení.

„Proto jsme vyzvali náměstka primátora Martina Štěpánka k rezignaci na jeho funkci.“ Zastupitelé hnutí Ostravak zašli ještě dále než ostravský primátor Tomáš Macura. Ten svého náměstka zatím vyzval k rezignaci jen soukromě.

 

Štěpánek: Proberu to s kolegy „Zatím čekám, jak se k tomu pan Štěpánek postaví osobně. Pokud by se nic nestalo, budeme to projednávat v pondělí s klubem zastupitelů,“ komentoval lpění na funkci svého náměstka ostravský primátor. „Tam by už padlo konkrétní rozhodnutí, stanovisko klubu. Nechci takové rozhodnutí předjímat, ale myslím, že by bylo shodné s mým názorem.“

 

Martin Štěpánek zatím ve funkci náměstka primátora pro školství a sport zůstává. Výzvu hnutí Ostravak ale nebere na lehkou váhu. „Musím to probrat se stranickými kolegy. Budeme o tom jednat, pak určitě zveřejníme, jaké budou další kroky,“ komentoval výzvu hnutí Ostravak Štěpánek. „Teď ale opravdu nemohu nic říct, navíc i kdyby se něco změnilo, jako první by to věděli mí straničtí kolegové, pak koaliční partneři a až poté bych informoval tisk.“ V ostravském zastupitelstvu, které má 55 členů, má současná koalice 33 hlasů. ODS v současnosti disponuje pěti mandáty. Koalice by bez případných hlasů ODS měla 28 hlasů, což stačí na těsnou většinu v zastupitelstvu.

Ostravak.info Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Odběr článků e-mailem