Radní odvolali ředitele Domova Korýtko

01.03.2017 MÉDIA

Zdroj:

Tisk ● Právo - regionální mutace Severní Morava a Slezsko; str. 11 (Zprávy) ● 1. 3. 2017

Rada města Ostravy včera odvolala Marka Kyjovského z funkce ředitele Domova Korýtko. Zařízení pečuje o seniory v Ostravě-Zábřehu.

Podle radních Kyjovský selhal jako manažer. Příspěvkovou organizaci dočasně povede Vojtěch Curylo. „Způsob, jakým pan ředitel vedl Domov Korýtko, považuji za manažerské selhání, které vedlo k eskalaci pracovních vztahů, velmi napjaté pracovní atmosféře a odchodům zaměstnanců z tohoto zařízení. Proto jsem radě města navrhnul odvolání ředitele Marka Kyjovského z funkce. Dekret o odvolání z pozice ředitele si dnes pan ředitel osobně převzal,“ řekl náměstek primátora pro sociální oblast a zdravotnictví Michal Mariánek (Ostravak). „Rada města zároveň v úterý jmenovala do funkce ředitele Domova Korýtko Vojtěcha Curyla, který zařízení povede od středy 1. března až do ukončení výběrového řízení a jmenování nového ředitele Korýtka.

Vojtěch Curylo je v současné době ředitelem Domova Slunovrat v Ostravě-Přívozu,“ sdělila ostravská mluvčí Andrea Vojkovská. Kyjovský krok ostravských radních odmítl komentovat. „Nezlobte se, ale nebudu se k tomu vyjadřovat,“ řekl ČTK. Ostravský Domov Korýtko je příspěvkovou organizací města a pečuje o seniory. V domově je 257 míst, z toho je jich 225 určeno domovu pro seniory a zbývajících 32 míst pro domov se zvláštním režimem, který pečuje například o klienty se stařeckou demencí. Zařízení čeká velká rekonstrukce přibližně za 70 miliónů korun. Modernizací se zvýší kapacita zařízení o 28 míst, většina z nich vznikne v domově se zvláštním režimem. Modernizace by měla zlepšit také podmínky pro klienty. Zrušeny budou třílůžkové pokoje, které nahradí jedno- nebo dvoulůžkové, zkvalitnit by se měly i koupelny či toalety. Objekt v Petruškově ulici byl vybudován v letech 1984 až 1986.

Ostravak.info Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Odběr článků e-mailem