Problematické napojení outletového centra v Ostravě se asi vyřeší

07.02.2018 MÉDIA

zdroj:Zpráva ČTK

Problematické dopravní napojení outletového centra v Ostravě by se mohlo podařit vyřešit. První centrum svého druhu v Moravskoslezském kraji vzniká přímo u dálnice D1 v proluce u Hlučínské ulice. Právě na ni bude centrum dopravně napojeno, což vyvolalo nevoli u starostů i obyvatel okolních obcí, protože komunikace je už nyní značně vytížená.  

 K outletovému centru by ale mohla vést i další místní komunikace, řekl dnes novinářům náměstek hejtmana Jakub Unucka (ODS).

    Centrum bude stát v blízkosti silnice I/56, která je hlavní spojnicí mezi Ostravou a Hlučínem na Opavsku. Příjezd a výjezd do centra je plánován z Hlučínské ulice. Nyní se ale ukázalo, že by bylo možné centrum napojit i na jedno z ramen okružní mimoúrovňové křižovatky Místecká s dálnicí D1, a to v místě plánovaného pokračování Místecké ulice směrem na Hlučín.

    "Ukázalo se, že největší kruhový objezd v našem kraji už není dálnice, ale je to silnice první třídy, a ze silnice první třídy lze legálně udělat sjezd na místní komunikaci," uvedl Unucka. Podle něj je na investorovi, aby podnikl potřebné kroky tak, aby výstavba komunikace mohla začít. Podle náměstka přesto není reálné, aby stavba silnice byla dokončena zároveň v termínu dostavby samotného centra, odhaduje zhruba půlroční prodlevu. Investor podle něj projevil zájem tuto stavbu uskutečnit.

    Tuto informaci ČTK potvrdil Roman Vachta, projektový manažer developerské společnosti TK Development, která centrum v Ostravě buduje. "Možnost napojení outletového centra Outlet Arena Moravia z dálniční křižovatky Místecká formou stavby místní komunikace vítáme a o jeho realizaci již jednáme s dotčenými orgány. Aktuálně připravujeme podklady pro projektovou dokumentaci a po jejím projednání budeme žádat o stavební povolení. Následnou výstavbu jsme ochotni kompletně financovat," řekl.

    Náměstek ostravského primátora Břetislav Riger (Ostravak) ČTK řekl, že investor se zavázal přípojku z kruhového objezdu k outletu zaplatit a udržovat ji. "Žádnou oficiální žádost od investora, kterou by žádal o územní rozhodnutí o napojení na kruhový objezd, jsme ale zatím neobdrželi," doplnil Riger.

    Letos na podzim by se centrum mělo otevřít, zákazníkům má nabídnout 70 obchodů s produkty světoznámých značek za zvýhodněné ceny, restaurace, kavárny i dětské hřiště. Součástí centra bude také 800 parkovacích míst.

 

Ostravak.info Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Odběr článků e-mailem