Ostravské organizace pro bezdomovce na zimu rozšiřují kapacitu

14.11.2017 MÉDIA

Zdroj: Zpráva ČTK

Ostrava zahajuje tradiční zimní program určený lidem bez domova. Organizace pomáhající bezdomovcům podobně jako v minulosti rozšířily pro zimní sezonu svou kapacitu, řekl dnes novinářům náměstek primátora Michal Mariánek (Ostravak).

 

    "Princip funguje tak, že pokud je teplota pod bodem mrazu, tak navyšujeme kapacity ve stávajících zařízeních o dalších 54 lůžek a 120 takzvaných teplých židlí. Opravdu to směřuje k tomu, aby každý, kdo nechce zůstat na ulici, mohl tu noc trávit v teple," uvedl Mariánek. Během zimního období se každoročně zintenzivňuje i práce v terénu, kdy sociální pracovníci vyjíždějí do lokalit, kde je víc bezdomovců. Snaží se jim poradit s potřebnými věcmi nebo je odkázat na organizace, kde mohou dostat teplé jídlo, nápoje, deky či přenocovat.

    Počet bezdomovců se v posledních letech v krajském městě výrazně nemění, odhadem jich tam žije okolo 900, přičemž zhruba polovina je v některém ze zařízení, zbytek pobývá na ulici. Právě u těchto lidí se během zimy zvyšuje zájem o přenocování.

    Přesto jsou podle Mariánka kapacity dostačující. V zimním programu ke stabilním 734 místům v zařízeních přibude další 174 lůžek a židlí. Během poslední zimy, která byla poměrně chladná, jejich obsazenost nedosáhla maxima. Nejvíce lidí nabídku využívalo v lednu, kdy to bylo denně v průměru 128 lidí.

    Na zimní program v roce 2017 město přispěje 250.000 korunami. Sociální služby pro lidi bez domova byly letos podpořeny celkovou částkou 18 milionů korun, se stejnou výší se počítá i v dalším roce.

 
Ostravak.info Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Odběr článků e-mailem