Ostrava o 707 milionů korun navyšuje letošní rozpočet

16.11.2017 MÉDIA

zdroj:Zpráva ČTK

Ostravští městští zastupitelé dnes rozhodli o navýšení letošního rozpočtu, a to celkem o 707 milionů korun. Celková výše rozpočtu by tak proti původně schváleným 7,9 miliardy korun měla vzrůst na 8,6 miliardy korun, řekla dnes novinářům náměstkyně primátora Iveta Vozňáková (Ostravak).

 

    Podle ní umožnily zvýšení rozpočtu čtyři zdroje příjmů. Město díky příznivé ekonomické situaci v zemi očekává vyšší příjem ze sdílených daní. Podle předpokladu to bude o 433 milionů korun více, dalších 146 milionů se podařilo ušetřit na běžných výdajích magistrátních odborů. Vyšší jsou i příjmy z hazardu, a to zhruba o 60 milionů oproti původnímu předpokladu. Poslední položkou jsou přijaté dividendy 67 milionů korun.

    "Poprvé od roku 2000, kdy došlo k významné reformě financování obcí přijetím zákona o rozpočtovém určení daní, využijeme finanční prostředky, které by jinak skončily v přebytku hospodaření, ještě letos a ne až ve druhé polovině příštího roku, jak tomu bývalo dosud," uvedla Vozňáková.

    Podle ní si město zároveň stanovilo šest oblastí, do nichž by peníze měly směřovat. Například sto milionů korun vloží do fondu pro koncertní halu, z něhož chce financovat její výstavbu. Posílí i fond pro děti ohrožené znečištěním ovzduší, z něhož se přispívá na ozdravné pobyty dětí. a město kvůli nedostatku prostředků muselo finance pro žadatele krátit. Peníze ale budou směřovat například i do fondu na rozvoj městské nemocnice nebo jako rezerva pro výkup nemovitého majetku v centru Ostravy, město si chce vytvořit i rezervu pro strategické investice a pošle i více peněz městským obvodům.

 
Ostravak.info Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Odběr článků e-mailem