Ostrava navýšila částku na rekonstrukci porubského KD Poklad

07.02.2017 MÉDIA

zdroj: polar.cz

Rekonstrukce Domu kultury Poklad si vyžádá další peníze. Zastupitelé schválili navýšení investiční účelové dotace pro tento projekt. Rozestavěný Poklad totiž za téměř tříletou konzervaci stavby značně zchátral.

Složitá situace v památkově chráněném objektu - rekonstrukce za 144,5 milionu začala v roce 2013. Spousta peripetií ale vedla k jejímu přerušení a konzervaci. Město pak vybralo nového zhotovitele.  "Dneska je na uvážení zhotovitele, zda určitý typ konstrukce použije, využije stávající nebo ho udělá znovu a bude za něj držet záruku. My potřebujeme, aby zhotovitel držel záruku a pakliže se rozhodne, že použije současnou konstrukci střechy nebo její část, je povinen za ní držet záruku," vysvětluje náměstek primátora Ostravy Břetislav Riger (Ostravak).

 

Nová firma ale na místě zjistila spoustu problémů původní konstrukce. Pokud má za ni převzít záruku, je nutné udělat sanační práce.  "Ten stav je dneska opravdu tristní. Degradace těch konstrukcí je značná. Jsou to lokální degradace, například obnažená výstuž, betonové stropy, svislé konstrukce, atd. Prací, které by měly sanovat nosnou konstrukci, je za necelých 6 milionů už dnes. Opravdu jsou to značné prostředky. Vždycky je to pro stavbu neštěstí, když se zastaví, to je to nejdražší," dodává Riger.

 

V částce 20 milionů korun, o kterou rekonstrukci zastupitelé navýšili, je ale počítáno i s vybavením a projektem na interiér snad už letos opraveného kulturního domu. Celková cena přestavby je zatím podle náměstka Riger na zhruba 218 milionech.

Ostravak.info Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Odběr článků e-mailem