Ostrava chystá sociální byty

16.11.2017 MÉDIA

zdroj:ceskatelevize.cz/ct24 (Zprávy) 

Ostrava chystá sociální byty. Najdou v nich domov i mladí lidé, kteří na bydlení teprve šetří.

 

Ostrava pracuje na akčním plánu, který stanoví, kolik přesně sociálních bytů a kde nabídne. Takový byt by ve městě mohly získat stovky a snad i tisíce lidí v bytové nouzi. Jedním z nich se stal Josef Maslik.

Sociální byty jsou určeny široké skupině osob, které spojuje nedostatek financí na vlastní bydlení. „Jsou to matky samoživitelky, lidé s postižením nebo mladí lidé, kteří hledají bydlení a nemůžou ho najít standardní cestou,“ sdělil náměstek primátora Ostravy Michal Mariánek (Ostravak).

Josef Maslik dříve pracoval na šachtě a byt míval. Jenže před asi osmi lety skončil na ubytovně. Teď se stal jedním z prvních, kdo od radnice v Ostravě-Jihu dostali sociální byt. V tomto obvodě jich chtějí opravit a nabízet 58.

Ostrava-Jih je jeden z šesti městských obvodů, které se na požádání magistrátu zapojily do pilotní fáze projektu. Více než dnešních osmapadesát jich ale nejspíš nebude. „Zástupci obvodní radnice netají, že nad tento počet už dál jít nemohou,“ zjistila redaktorka České televize Markéta Radová.

Také další obvody dávají najevo, že víc bytů než teď už poskytnout nemohou. „Třeba proto, že autoři koncepce sociálního bydlení požadují, aby tyto byty byly mimo ghetta,“ dodala Markéta Radová.

Celkem chce Ostrava k sociálnímu bydlení vyhradit deset procent bytového fondu. Ten by v budoucnu neměl čítat méně než 12 284 bytů.

 
Ostravak.info Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Odběr článků e-mailem