Nemocnice v Ostravě má modernizované prostory za sedm milionů Kč

25.09.2017 MÉDIA

Zdroj: Zpráva ČTK

Městská nemocnice Ostrava, která je příspěvkovou organizací města, začala využívat modernizované prostory. Úprav se dočkalo nejen oddělení všeobecného praktického lékařství, ale i odbor informačních a komunikačních technologií.

 

Investice přišla na zhruba sedm milionů korun. ČTK to dnes řekla ČTK mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

    Původní kancelářské prostory ve třetím podlaží budovy Lékařské pohotovostní služby se přestavbou proměnily na tři pracoviště všeobecného lékařství. Přestavba stála asi 3,7 milionu korun.

    "K těmto změnám nás vedl především stav dosud využívaných prostor. Svému účelu nevyhovovaly stavebně ani morálně. Scházel výtah i bezbariérový přístup. Modernizací a proměnou prostor, které v minulém týdnu začaly sloužit všeobecnému praktickému lékařství, přinášíme pacientům vyšší komfort poskytovaných služeb a také zaměstnancům lepší podmínky pro práci," řekl ředitel nemocnice Petr Uhlig. Vedle ordinací se sesternami tak v objektu nechybí ani vyšetřovna s EKG, denní místnost pro zaměstnance nebo malý sklad.

    Zmodernizovány byly také prostory v hospodářské budově nemocnice. Dřívější archiv a knihovna nově slouží odboru informatiky. V roce 2015 byla v objektu vyměněna okna a zateplena fasáda a střecha. Po vnitřní rekonstrukci vzniklo v budově sedm kanceláří, učebna či sociální zařízení. Přestavba stála zhruba 3,2 milionu korun.

    Nynější vedení města poukazuje na to, že nemocnice byla dlouhodobě podfinancována a potřebuje investice v řádech stovek milionů korun. Město proto zřídilo speciální fond, ve kterém se odkládají peníze na rozvoj nemocnice. Aktuálně je v něm přes 400 milionů korun.

    "Ve fondu pro nemocnici jsou stovky milionů korun, které postupně změní Městskou nemocnici v moderní instituci evropského formátu. V tomto případě se jedná sice o proměnu malé části areálu, zefektivnila ale práci IT specialistů a nabízí větší komfort pacientům praktických lékařů. Tím ale změny teprve startují," uvedl primátorův náměstek Michal Mariánek (Ostravak).

    Dodal, že vyhlášena už byla například veřejná zakázka na stavební úpravy pavilonů H1 a H2, ve kterých po modernizaci bude oddělení následné intenzivní péče.

 

 
Ostravak.info Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Odběr článků e-mailem