Nástupiště a podchody u Frýdlantských mostů čeká rekonstrukce

16.06.2017 MÉDIA

zdroj:patriotmagazin.cz (Ekonomika, finance, právo) 

Ostravská nástupiště a podchod na náměstí Republiky u Frýdlantských mostů v Ostravě čeká až do října rozsáhlý úklid a oprava zhruba za sedm milionů korun.

 

Přestože místo je důležitým dopravním uzlem, jeho stav tomu neodpovídá, řekl novinářům radní pro dopravu Lukáš Semerák (Ostravak).

Podle něj je problém v tom, že části podchodu jsou ve vlastnictví různých vlastníků. „Dal jsem proto dohromady všechny vlastníky jednotlivých částí podchodů na Frýdlantských mostech, jejichž stav je žalostný a tristní. Počínaje příštím týdnem začne postupná úprava celého komplexu,“ uvedl Semerák.

V následujících měsících se chystá natírání sloupů a zábradlí, opravy dlažby a vyčištění graffiti. Stěny by měly být opatřeny speciálním nátěrem odolným proti útokům vandalů.

Počítá se s vyčištěním a opravou odtokových kanálů a doplněním odtokových mříží, což by mělo bránit tvorbě kaluží při intenzivních deštích.

V plánu je oprava a nátěr laviček, doplnění ochranných skel na nástupištích a výměna svítidel na nástupištích a v podchodech. Obměněno bude zhruba 300 svítidel z roku 1981.

„Ten stav je nedobrý proto, že zde dlouhá léta fungoval princip kolektivní zodpovědnosti, kdy nástupiště jsou dopravního podniku, rampy částečně města, podchody obvodu, světlo Ostravských komunikací a mostní konstrukce Moravskoslezského kraje, a jednotlivé subjekty se nebyly schopny domluvit,“ řekl Semerák.

Po opravě město v místě počítá s posílením a modernizací kamerového systému městské policie.

 
Ostravak.info Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Odběr článků e-mailem