Modernizace nemocnice pokračuje

05.04.2017 MÉDIA

Pokračuje modernizace pracovišť Městské nemocnice Ostrava (MNO). V pondělí 3. dubna byl zahájen provoz v nově zrekonstruovaných ambulancích oddělení Dermatovenerologie (kožní), modernizace se dočkalo také oddělení ORL. Slavnostního otevření nově upravených prostor se 4. dubna zúčastnil náměstek primátora Michal Mariánek.

„Je to další kamínek do mozaiky úprav, kterými nemocnice v současné době prochází. Nedávno jsme otevírali rekonstruované Emergency, další akce se už plánují. Městská nemocnice si to zaslouží, a hlavně to potřebuje,“ konstatoval Mariánek s narážkou na nedávno schválený generel rozvoje MNO, v němž se počítá s ročními investicemi ve výší až 180 milionů korun.

 

Přestavba oddělení Dermatovenerologie byla zahájena loni 18. listopadu a skončila letos 2. dubna. Změn doznala celá levá část přízemí pavilonu H3, kde vznikla nová sociální zařízení pro pacienty, zmodernizováno bylo zázemí pro zaměstnance, inspekční pokoje, chodby a čekárna. Navíc zde byly přesunuty ze suterénu pracoviště lymfodrenáže, světloléčby a laser. Rekonstrukce přinese zvýšení komfortu pro pacienty a zdravotníky, ale také usnadnění provozu oddělení a zajištění jeho plynulosti.

 

Celkové náklady na rekonstrukci včetně interiérového vybavení se vyšplhaly na více než 8,5 milionu korun s DPH. Zhruba 8,3 milionu poskytlo ze svého rozpočtu město, okolo 250 tisíc korun uhradila nemocnice. 

 

Díky úpravám oddělení Dermatovenerologie vznikl v pavilonu prostor pro vybudování nové ORL vyšetřovny, kterým předcházela rekonstrukce ORL operačního sálu. Ten je v provozu dva měsíce. Náklady na modernizaci oddělení ORL činily okolo 2,5 milionu korun.

Ostravak.info Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Odběr článků e-mailem