Městská nemocnice Ostrava otevře dětskou skupinu

14.11.2017 MÉDIA

Zdroj: Zpráva ČTK

V Městské nemocnici Ostrava bude od prosince fungovat dětská skupina Srdíčko. Sloužit bude zaměstnancům, kteří v ní mohou podobně jako v mateřské škole umístit do péče odborníků své dítě. Kapacita bude 12 míst, řekla dnes novinářům náměstkyně pro řízení lidských zdrojů a správu Kateřina Kyselá.

 

    "Důvodem pro vytvoření dětské skupiny byl zájem ze strany zaměstnanců, který jsme zmapovali prostřednictvím průzkumu," uvedla Kyselá. V nemocnici pracuje zhruba 1890 lidí a část z nich podle náměstkyně tvoří právě rodiče, kteří jsou například stále na rodičovské dovolené, ale už by se potřebovali vrátit zpět do práce.

    "Je to vlastně nápad, který vzešel z nemocnice. Rádi ho podporujeme a věříme, že je to krok ke zlepšení komfortu zaměstnanců," uvedl náměstek primátora Michal Mariánek (Ostravak).

    Pokud se projekt osvědčí, není vyloučeno, že by v areálu nemocnice mohla být v budoucnu zřízena firemní školka, která by mohla být například v jedné z historických vil. Vybudování zázemí pro děti a provoz dětské skupiny v následujících dvou letech přijdou na více než 2,7 milionu korun, nemocnice na něj získala evropské peníze.

    Dětská skupina je určena dětem od dvou do šesti let. Rodiče ji budou moci využívat každý všední den včetně prázdnin, a to od 05:30 do 16:30. Fungovat bude ve správní budově nemocnice. O děti bude pečovat jeden pedagog a dva zdravotníci. Měsíční školné bude 1200 korun a celodenní strava vyjde na 110 korun. Podle Kyselé jsou obdobná zařízená i v některých jiných nemocnicích, považuje je za konkurenční výhodu.

 

 
Ostravak.info Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Odběr článků e-mailem