Dárečky od města potěšily dětská srdce

29.12.2017 MÉDIA

zdroj: nase-mesto.cz (Regionální zprávy) ● 27. 12. 2017, 

Plyšoví lemuři, deskové hry, stavebnice či sportovní hrnky pro starší děti – takové dárečky přinesl náměstek primátora Michal Mariánek nemocným dětem při tradiční předvánoční návštěvě oddělení dětského lékařství Městské nemocnice Ostrava. Mezi prezenty nechyběly ani stoličky, které doplní vybavení dětských pracovišť. Spolu s náměstkem přišel 22. prosince popřát dětem hezké Vánoce ředitel městské nemocnice Petr Uhlig.

 

 

Sami pacienti přijímali nečekanou návštěvu s úsměvy a rádi. „Jo, je to super,“ zhodnotil třeba třináctiletý Jan Novotný a stejný názor měla i devítiletá Adélka Kurečková. „Hezké,“ nechala se slyšet, než začala rozbalovat dárky. A spokojenost panovala také mezi hosty.

„Pro mne je to taková milá a smysluplná povinnost. Vždy je tady příjemná atmosféra a letos mne obzvlášť těší, že je tu málo dětí, což je dobrá zpráva pro rodiče a hlavně pro ty malé pacienty,“ uvedl Michal Mariánek. Jak totiž informovala vrchní sestra oddělení dětského lékařství Jana Šadibolová, letos bylo na oddělení v předvečer vánočních svátků sotva devět dětí, což je asi o polovinu méně, než obvykle.

„A na Vánoce se budeme snažit ještě nějaké děti propustit, takže bychom tu mohli o svátcích mít tak pět, možná šest pacientů,“ upřesnila vrchní sestra. Jak přiznala, rovněž jí se tradiční předvánoční návštěvy představitelů města u nemocných dětí líbí. „Pro děti je to takové vítané rozptýlení a hlavně rodiče oceňují, že na jejich děti někdo myslí a přinese jim dárečky,“ řekla Jana Šadibolová. „Je to pěkné,“ usmála se.

 
Ostravak.info Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Odběr článků e-mailem